Menu

Diety odchudzające gwiazd

Nie od dziś wiadomo, że bycie gwiazdą wymaga przede wszystkim nienagannego wyglądu. Na czerwonym dywanie widać wszystko, a aparaty fotoreporterów uchwycą każdą zmarszczkę i każdy dodatkowy kilogram. Celebryci są jednak normalnymi ludźmi i niemożliwe jest, aby ich figura pozostawała idealna bez wyrzeczeń. W związku z tym wiele gwiazd stosuje różnego rodzaju diety, by dobrze wyglądać, w tym przede wszystkim diety odchudzające. Niektóre z nich są mniej rygorystyczne, inne bardziej. Niemniej jednak nawet niezwykle zapracowana celebrytka musi o siebie zadbać, bo to warunkuje jej obecność w wielkim świecie show biznesu. W tym artykule znajdziesz kilka przykładów tego, w jaki sposób odchudzają się znane osoby. 

Dieta 5:2

Dieta 5:2 stosowana jest przez takie gwiazdy jak chociażby Miranda Kerr czy Jennifer Lopez. Reguły tej diety są stosunkowo proste. Należy przez pięć dni w ciągu tygodnia jeść normalnie, czyli to, na co ma się ochotę, zaś przez dwa kolejne dni trzeba ograniczać liczbę posiłków do dwóch na dzień, zjadając przy tym 25% aktualnego zapotrzebowania kalorycznego. Dodatkowo konieczne jest picie dużych ilości wody. Oczywiście gdyby dieta ta nie miała żadnych innych zasad, byłoby to zbyt piękne. Podczas pięciu „bezdietowych” dni nie można przesadzać. Należy jeść tyle, by czuć się dobrze, ale nie oznacza to nadrabiania czy zjadania na zapas przed dwoma kolejnymi dniami. Posiłki powinny być mimo wszystko dość zbilansowane, a kaloryczność nie powinna znacząco odbiegać od normy, ponieważ siedem tysięcy nadprogramowych kalorii zjedzonych na raz czy etapowo przez wiele dni, to aż kilogram dodatkowej masy ciała! Ponadto w trakcie dni dietetycznych nie wolno zjadać więcej niż 500 kalorii w ciągu dnia, dlatego nie jest to takie łatwe. Niemniej jednak gwiazdy takie jak JLO potwierdzają, iż dieta jest skuteczna, co zresztą widać chociażby na zdjęciach z czerwonego dywanu. 

Dieta według grupy krwi

Istnieje wiele teorii, które mówią, iż wpływ na odchudzanie ma przede wszystkim grupa krwi. Autorzy diety podzielili produkty żywieniowe na trzy grupy: neutralne dla organizmu, leczące oraz będące dla organizmu trucizną. Według nich każde pożywienie wpływa inaczej na różnych ludzi. Najwyraźniej ze stwierdzeniem tym zgadza się Cheryl Cole, która stosuje tę dietę, przy czym wygląda ona dobrze, więc może jest w tym ziarnko prawdy? Niezależnie od tego, na ile dieta dostosowana do grupy krwi jest skuteczna, pamiętaj, że to Ty sam musisz czuć się po jedzeniu dobrze. Jeśli coś, co jest przypisane Twojej grupie krwi Ci nie służy to zrezygnuj z tego, w końcu organizm sam daje Ci sygnały, co jest dla niego najlepsze. 

Dieta bezglutenowa

Jednym z największych hitów wśród diet celebrytek jest dieta bezglutenowa. Stosują ją między innymi Miley Cyrus, Kim Kardashian, Lady Gaga czy nasza Ania Lewandowska. Gluten znajduje się w pszenicy, życie, jęczmieniu i orkiszu, a czasem zdarza się, że zanieczyszczony jest też owies. Poza tym w wielu produktach niezawierających zboża także może znajdować się gluten. Przykładem są tu parówki czy produkty w puszkach. Prawdą jest, że dla wielu osób gluten jest szkodliwy i może powodować nieprzyjemne dolegliwości, takie jak zaburzenia wypróżniania, bóle brzucha, wzdęcia i wiele innych. Niemniej jednak nie można popadać w przesadę – nie każdy jest uczulony na tę substancję. Tak czy siak, warto ograniczyć spożycie glutenu i zmienić produkty typowo zbożowe na te mniej szkodliwe, na przykład z ryżu czy kukurydzy. Skuteczność takiej diety potwierdzają gwiazdy, które stosują ją nie tylko ze względu na figurę, ale także z uwagi na zdrowie. 

Dieta białkowa

Dieta białkowa jest bardzo popularnym sposobem żywienia nie tylko wśród gwiazd. Jest to tak zwana dieta Dukana, a jej nazwa pochodzi od nazwiska autora. Białko posiada właściwości wzmagające uczucie sytości, dlatego też będąc na niej odczuwa się mniejszą potrzebę jedzenia. Ten sposób odżywiania polega na spożywaniu tylko produktów wysokobiałkowych w pierwszej fazie. Wpływa to na sylwetkę, ponieważ do strawienia białka konieczne jest zużycie dużych ilości energii, co przekłada się na większe spalanie tkanki tłuszczowej. Kolejne fazy pozwalają na wprowadzanie produktów niebiałkowych, aczkolwiek bazę nadal stanowić mają te wysokobiałkowe. Dietę Dukana stosują okresowo między innymi Kate Middleton i Gisele Bunchen. Są one doskonałym potwierdzeniem jej skuteczności. 

Dieta makrobiotyczna

Dieta makrobiotyczna opiera się na chińskiej tradycji. Żywność jest tu podzielona na Yin i Yang. Ten sposób odżywiania jest oparty na jedzeniu produktów roślinnych z niewielką ilościa produktów pochodzenia zwierzęcego. W diecie tej powinny znaleźć się ryby, twaróg, kefir czy maślanka. Gwiazdą, która stosuje się do tych zasad jest Madonna. Wystarczy na nią spojrzeć, żeby zorientować się, iż jest to dieta zachowująca nie tylko figurę, ale także młodość.

Dieta odkwaszająca

Wiele gwiazd zawdzięcza swoją sylwetkę i piękną cerę diecie odkwaszającej. Stosuje się ją regularnie, by oczyścić organizm i odkwasić go. Wyklucza się tu produkty zbożowe, alkohol, kawę, herbatę, cukier, jajka i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Codzienne posiłki powinny natomiast składać się w 80% z owoców, warzyw, olejów roślinnych i orzechów. Kto stosuje tę dietę? Między innymi Victoria Beckham, Jennifer Aniston i Gwyneth Paltrow. Patrząc na ich urodę i wiecznie młody wygląd aż chce się skusić na taką dietę!

Większość celebrytów poza stosowaniem diety przyjmuje także odpowiednie suplementy diety. Mają one między innymi uzupełnić wszelkie niedobory, które mogłyby pojawić się w wyniku stosowania różnego rodzaju diet, dlatego też w ich składzie zazwyczaj znajdują się kompleksy witamin i minerałów. Poza tym nie jest tajemnicą, że gwiazdy zwykle regularnie spożywają produkty, które przyspieszają przemianę materii i spalanie tkanki tłuszczowej, takie jak suplementy z ekstraktem z zielonej herbaty czy z kofeiną.