Menu

Gwiazdy pokochały suplementy diety

Niejeden z nas z pewnością zazdrości gwiazdom tego, jak wyglądają i jak prezentują się na czerwonym dywanie. Wiele z ich zalet to rzeczywiście kwestia natury, część być może jest poprawiona bardziej inwazyjnymi sposobami, aczkolwiek coraz częściej oszałamiający wygląd wynika z ich sposobu odżywiania się i stylu życia. Celebryci zazwyczaj stosują różnego rodzaju diety, by ich sylwetki były idealne. Wielu z nich odżywia się zdrowo, o czym otwarcie mówią i chętnie dzielą się tym z fanami, propagując tym samym zdrowy tryb życia. Jak zapewne część z nas zauważyła, znane osobistości coraz bardziej ochoczo mówią o suplementach diety, których używają. Zazwyczaj są to całkowicie naturalne preparaty, które wspomagają ich w codziennym funkcjonowaniu, gwarantują zdrowie oraz urodę. Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu świat oszalał na punkcie racjonalnego żywienia. Staje się to modne, a trend ten dodatkowo rozpowszechniają właśnie celebryci. Jakie specyfiki pokochały gwiazdy i dlaczego warto włączyć je również do swojej diety? 

Suplementy diety gwiazd – która najpopularniejsze?

Gwiazdy stosują przede wszystkim naturalne suplementy diety, oparte w dużej mierze na ekstraktach roślinnych. Preparaty tego typu wracają do łask, na znaczeniu zaś tracą syntetyczne środki i różnego rodzaju leki. Poza tym celebryci są z reguły proekologiczni, gdyż wpływa to na ich wizerunek, dlatego też unikają w swoich posiłkach żywności wysoko przetworzonej. Wśród naturalnych preparatów stosowanych przez sławy wymienić można między innymi astaksantynę. Substancja ta znajduje się w fitoplanktonach i algach, dlatego spore jej ilości można znaleźć w rybach. W suplementach zawarte są skoncentrowane dawki astaksantyny, która jest jednym z najsilniejszych antyoksydantów. Wspiera ona układ nerwowy, poprawia pamięć i koncentrację, pozytywnie oddziałuje na odporność organizmu, a także na skórę, dlatego często stosowana jest w eliminacji niedoskonałości oraz w celu zapobiegania powstawaniu zmarszczek. Szał na astaksantynę panuje od kilku ostatnich lat, czemu ulegli także celebryci.

Poza tym znani z czerwonych dywanów   ludzie bardzo chętnie stosują suplementy z jagodami Acai. Są to owoce palmy brazylijskiej, pozyskiwane z lasów Amazonii. Zawierają one duże ilości składników odżywczych, takich jak witaminy z grupy B, witaminę C, A, E oraz potas, żelazo, wapń i fosfor. Jest to więc preparat, który może konkurować z tradycyjnymi kompleksami witamin i minerałów, przy czym całość pochodzi z natury. Gwiazdy pokochały go za wspieranie ogólnego zdrowia organizmu, ale także za jego wpływ na odchudzanie oraz za właściwości antynowotoworowe. Szczególnie ta ostatnia cecha jest bardzo istotna, ponieważ w świecie show biznesu zapanowała niezwykle praktyczna moda na wprowadzanie zmian w swoim życiu, które pozwolą wyeliminować ryzyko zachorowania na raka, dlatego też celebryci propagują między innymi regularne badania. 

Gwiazdy oszalały także na punkcie zielonej kawy! Spożywają ją zarówno w formie płynnej, jak i w postaci kapsułek. Nie dość, że posiada ona właściwości pobudzające, tak jak tradycyjna kawa (a daje pod tym względem spotęgowany efekt) to jeszcze hamuje procesy starzenia. Dodatkowo zielona kawa pomaga schudnąć, gdyż poprawia metabolizm, przy czym robi to skutecznie i bezpiecznie, nie wypłukując składników odżywczych z organizmu, a pozbywając się jedynie toksyn. Takie działanie jest ważne dla większości celebrytów, którzy muszą dbać o linię, by przodować w swojej branży. Poza tym nie da się ukryć, że ich praca jest dość męcząca i często zarywają oni nocki w celu nagrania jakiejś sceny do filmu czy zagrania koncertu, dlatego potrzebują solidnej dawki energii, którą zapewni im kofeina. 

Poza tym hitem stał się ostatnimi czasy kolagen zarówno w formie kosmetyku, jak i suplementu. Gwiazdy w celu zachowania swojej młodości muszą dbać o skórę jak o największy skarb, jednak niewiele z nich chce posuwać się aż do operacji plastycznych. Z pomocą przychodzi kolagen, który wpływa na stan skóry, zapobiegając powstawaniu zmarszczek, a dodatkowo dba o włosy, które przy jego regularnym stosowaniu stają się miękkie i mocne. 

Stosowane przez celebrytów suplementy diety w dużej mierze wpływają na to, jak oni wyglądają i w jaki sposób zmieniają się z upływem lat. Być może warto więc tak jak gwiazdy sięgnąć po naturalne preparaty i przekonać się na własnej skórze, jak dużo zmian mogą one wnieść?