Menu

Sekrety urody gwiazd Hollywood

Piękno gwiazd Hollywood nie bierze się znikąd. Oczywiście w dużej mierze odpowiadają za to geny, choć nie brakuje tu i mniej naturalnych rozwiązań w postaci operacji plastycznych. Niemniej jednak celebryci swoja urodę zawdzięczają w dużej mierze trikom, które stosują na co dzień od wielu lat i które pozwalają im na długo zachować młodość oraz piękny wygląd. Jakie więc sekrety skrywają światowe sławy? Oto niektóre z nich. 

Dieta

Być może nie stanowi to zbyt dużego sekretu, jednakże większość gwiazd niemalże bez ustanku bądź regularnie jest na diecie. Ich piękne sylwetki, które doskonale prezentują się w kreacjach na czerwonym dywanie nie wynikają z przypadku czy też ze świetnej przemiany materii. To efekt mniej lub bardziej drakońskich diet. Ich sposoby odżywiania się są naprawdę zróżnicowane. Jedne gwiazdy co jakiś czas stosują detoks czy głodówki, inne z kolei podchodzą do tego bardziej świadomie i stale zdrowo się odżywiają, spożywając dużo warzyw i owoców, które zapełniają żołądek i tym samym eliminują uczucie głodu. Wielu celebrytów otwarcie mówi o tym, jaką dietę stosują. Przykładem może być popularna dieta Dukana czy też taka, która dopasowana jest do grupy krwi. Regularne spożywanie posiłków.

Regularne spożywanie posiłków

Gwiazdy Hollywood, mimo że wiele czasu spędzają na planie czy w trasie, nie zapominają o tym, jak ważne jest regularne jedzenie. Spożywają one kilka stosunkowo niewielkich posiłków w ciągu dnia, by nie spowolnić tempa przemiany materii. W sytuacjach, gdy nie mają czasu na zjedzenie normalnego posiłku, często sięgają po różnego rodzaju zdrowe batony czy koktajle na bazie protein bądź węglowodanów, by dodać sobie energii.

Woda, woda i jeszcze raz woda!

Jeśli wydaje Ci się, że gwiazdy wielkiego formatu wydają fortunę na preparaty, które pozwalają im pozbyć się ewentualnej opuchlizny spowodowanej ciągłym staniem na nogach to jesteś w błędzie! Celebryci piją po prostu dużo wody, czyli robią to, co powinien robić każdy z nas. Zapewne zauważyłeś niejednokrotnie, że za kulisami, na przykład na toaletkach stoją butelki z wodą. Sławy muszą się nawadniać, nie tylko ze względów typowo zdrowotnych, ale także dlatego, że zwykle pracują głosem, co wzmaga pragnienie. Picie dużych ilości wody jest gwarantem pięknej sylwetki i nieskazitelnej cery, ponieważ umożliwia to organizmowi pozbywanie się szkodliwych toksyn. 

Kolagen 

Skóra gwiazd starzeje się jak u każdego innego człowieka, ale znane osoby muszą zapobiegać temu w szczególności, ponieważ zazwyczaj pracują twarzą i wizerunkiem. Aby odwlec w czasie proces powstawania zmarszczek, celebryci stosują różnego rodzaju antyoksydanty, ale podstawą jest tu kolagen.

Występuje on zarówno w kosmetykach, jak i w preparatach doustnych. Kolagen wpływa na sprężystość skóry i wspomaga jej regenerację. A że dodatkowo wspiera stawy… No cóż, to pozytywny efekt uboczny.

Oleje 

Oleje w różnej postaci to jeden z najpopularniejszych patentów gwiazd na zachowanie urody. Mogą być one stosowane zewnętrznie, na przykład w formie serum, które zabezpieczy skórę przed działaniem czynników zewnętrznych. Gwiazdy używają ich również do tak zwanego olejowania włosów, które polega na nałożeniu tłustego płynu na włosy, odczekaniu przynajmniej godziny i zmyciu go szamponem. Po takim zabiegu włosy są gładkie, a regularne olejowanie znacząco poprawia ich kondycję. Ponadto celebryci nie stronią również od spożywania olejów w formie suplementów diety. Szczególnie istotne są te zawierające nienasycone kwasy tluszczowe, gdyż poprawiają one pracę układu krwionośnego i wpływają na ogólny stan zdrowia. 

Treningi

Oczywistym jest, że aby móc cieszyć się piękną sylwetką, wiele gwiazd stosuje różnego rodzaju ćwiczenia, mimo iż czasem wydaje się to być mało prawdopodobne, ponieważ treningi kojarzą się z masywną, umięśnioną sylwetką, podczas gdy sławne kobiety są zazwyczaj filigranowe. Zwykle są to treningi personalne, ułożone specjalnie dla nich. Dzięki ćwiczeniom ciało każdego celebryty wręcz perfekcyjnie wygląda w każdej kreacji na czerwonym dywanie, a skóra jest sprężysta. 

Licówki a może wybielanie zębów?

Nie bez powodu o kimś, kto zachwyca śnieżnobiałymi zębami mówi się, że ma hollywoodzki uśmiech. W końcu która gwiazda nie oślepia wręcz blaskiem swojego białego uzębienia? U wielu z nich jest to efekt nałożenia licówek, które doskonale imitują naturalne zęby, ale większość korzysta z różnych preparatów wybielających. Celebryci będący zwolennikami proekologicznych i naturalnych rozwiązań stawiają tu na węgiel aktywny lub na mastyks, inni natomiast regularnie zaglądają do stomatologów – artystów.