Menu

Suplementy na urodę – co polecają celebryci?

Celebryci to także ludzie i tak jak wszyscy potrzebują wszystkich niezbędnych mikro i makroelementów, by ich organizmy pracowały należycie. Niemniej jednak gwiazdy bardzo często stosują specyficzną suplementację, która pozwala im zachować urodę i zachwycać blaskiem cery. Za sprawą odpowiednio dobranych składników są one piękne i zachowują młodość niezależnie od wieku. Jaki jest ich sekret?

Niedobór składników odżywczych może powodować w organizmie wiele niekorzystnych zmian, o czym doskonale wiedzą celebryci. Są oni w końcu narażeni na nieustanny stres, który źle oddziałuje między innymi na cerę, ale także na włosy. Poza tym ma to również ogromny wpływ na pojawianie się chorób cywilizacyjnych, które mogą być bardzo groźne. Tak więc gwiazdy, by móc jak najdłużej pracować swoim wizerunkiem, stosują różnego rodzaju suplementy diety, które wcale nie muszą być oparte na chemicznych substancjach. Są to zwykle naturalne, wysokiej jakości preparaty. 

Suplementy stosowane przez celebrytów

Na liście produktów stosowanych przez sławnych ludzi znajdują się przede wszystkim antyoksydanty. Dodaje się je często do kosmetyków, ale nie da się ukryć, że największy wpływ mają one, gdy stosuje się je od wewnątrz. Działanie antyoksydantów polega na ochronie komórek przed wolnymi rodnikami, które z jednej strony pochodzić mogą z zewnątrz, z drugiej zaś wynikają po prostu ze stresu czy niewłaściwej diety. Naturalnymi oksydantami są między innymi witaminy takie jak A, E czy C. Zapobiegają one niszczeniu komórek w wyniku utleniania się. Posiadają właściwości przeciwzapalne, dlatego wpływają na stan zdrowia. Ponadto obkurczają one naczynka, więc stosuje się je w przypadku rumienia. Poza tym witaminy te spowalniają starzenie się organizmu, co ma wpływ nie tylko na opóźnienie powstawania zmarszczek, ale także na funkcjonowanie narządów wewnętrznych. Celebryci doskonale zdają sobie sprawę z właściwości przeciwutleniających witamin, dlatego ochoczo je stosują, o czym zresztą często przypominają. Efekty tego widać chociażby na przykładzie ich włosów, które są gęste, mocne i zachwycają swoim blaskiem pomimo szkodliwie działającej stylizacji.

Świetnym antyoksydantem i jest także astaksantyna, wiele razy silniejsza aniżeli witamina C. Wpływa ona przede wszystkim na stan skóry, włosów i paznokci, utrzymując je w dobrej kondycji. Poza tym stymuluje komórki nerwowe i korzystnie oddziałuje na mózg, a także poprawia jakość snu, dzięki czemu gwiazdy zawsze wyglądają na wypoczęte. 

Kolejnym suplementem, który włączają do swojej diety niemalże wszyscy celebryci jest koenzym Q10. Z pewnością każdy z nas słyszał o tej substancji. Najczęściej wykorzystywana jest ona w kremach przeciwzmarszczkowych. Q10 jest znany także pod inną nazwą jako ubichinon. Preparaty, które zawierają go w swoim składzie chronią skórę przed zanieczyszczeniami, a komórki przed wolnymi rodnikami. Poza tym suplementy te wzmagają regenerację naskórka i spowalniają procesy starzenia, dlatego zmarszczki pojawiają się znacznie później. Co ciekawe, koenzym Q10 stymuluje także metabolizm i wpływa korzystnie na odnowę biologiczną. Stosowany jest przez wiele gwiazd, w tym także tych młodych, ponieważ najważniejsze jest zapobieganie. Ponadto sięgają one także po preparaty bogate w karotenoidy, takie jak beta karoten i likopen. 

Hitem wśród celebrytów są suplementy z algami. Utrzymują one równowagę kwasowo-zasadową w organizmie i odgrywają istotną rolę w gospodarce wodno-elektrolitowej oraz w przemianach metabolicznych. Jest to jeden z trików, który ułatwia sławom utrzymanie pięknej sylwetki oraz idealnie gładkiej, nieskazitelnej cery. W algach znajdują się także polifenole, które mają właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, a także chroniące keratynocyty i fibroblasty. Wszystko to sprawia, że opóźniony zostaje proces starzenia.

Sekretem mocnych, gęstych włosów gwiazd są przede wszystkim tradycyjne, a tak często niedoceniane preparaty z witaminami z grupy B i cynkiem, które wzmacniają wytwory naskórka, a ponadto wpływają pozytywnie na stan cery, zapobiegając niedoskonałościom.